Radomski PiS wyłożył karty na stół. Pokazał swoich kandydatów.

W dniu  28.02.2024 Radomskie struktury Prawa i Sprawiedliwości podczas uroczystości w Radomskiej Resursie Obywatelskiej przedstawiły kandydatów do Rady miasta oraz Kandydata na urząd Prezydenta Radomia. Uroczystość zgromadziła około stu uczestników. Kandydatem na Prezydenta miasta został mianowany 51-letni Artur Standowicz.

 Artur Edward Standowicz  4 czerwca 1972 w Radomiu – polski polityk, samorządowiec i urzędnik, w latach 2016–2023 drugi wicewojewoda mazowiecki. Pochodzi z Radomia. Absolwent Wydziału Nauk Politycznych i Dziennikarstwa Uniwersytetu Warszawskiego. Został członkiem Prawa i Sprawiedliwości. Pracował jako asystent i doradca trzech kolejnych wojewodów mazowieckich: Tomasza Kozińskiego, Wojciecha Dąbrowskiego i Jacka Sasina. Później przez 8 lat kierował kancelarią prezydenta Radomia Andrzeja Kosztowniaka. Z listy PiS bezskutecznie kandydował w wyborach samorządowych w 2006 na radnego miasta Radomia, a w 2010 roku – do sejmiku województwa mazowieckiego w okręgu radomskim. W 2014 został sekretarzem gminy Jastrzębia.11 stycznia 2016 powołany na stanowisko drugiego wicewojewody mazowieckiego W 2018 wybrany radnym miejskim Radomia (nie objął mandatu ze względu na jego niepołączalność z funkcją wicewojewody). W grudniu 2023 zakończył pełnienie funkcji drugiego wicewojewody mazowieckiego. Żonaty.  Dwójka dzieci. Sam kandydat przemówił do zebranych. Materiał poniżej:

 

Należy dodać, że zanim ogłoszono kandydaturę Artura Standowicza przedstawiono kandydatów do Rady Miejskiej w Radomiu oraz przemówił poseł Marek Suski.

Przemówienie w materiale poniżej.

 

Zaprezentowano również kandydatów z wszystkich pięciu okręgów wyborczych z terenu Radomia. Szczegóły w Materiale Audio poniżej

 

Na koniec wykonano pamiątkowe zdjęcie. Uroczystość poprowadził poseł Radosław Fogiel.

PKO