O gościach, Pamiętniku Stefana Czarnieckiego i amatorach w profesjonalnym wydaniu.

 XV Międzynarodowy Festiwal Gombrowiczowski już za nami. W dniach od 8 do 15 października na scenach Powszechnego Teatru im. Jana Kochanowskiego w Radomiu stanęło wielu aktorów z polskich oraz światowych teatrów. Gościli u nas między innymi artyści z Krakowa, Tarnowa, Buenos Aires oraz Tokio. Warto jednak zwrócić uwagę na radomską grupę Teatr Resursa. Wystawiała ona „Pamiętnik Stefana Czarnieckiego”. Spektakl można było zobaczyć w piątek, 14 października o godzinie 20.00 na scenie Kotłownia Teatru Powszechnego. Była to impreza towarzysząca. Występ był na bardzo wysokim poziomie. I nie byłoby w tym nic nadzwyczajnego, gdyby nie fakt, że aktorzy są amatorami. Każdy z nich zawodowo zajmuje się czym innym, a w wolnym czasie staje na deskach teatru.

 Od prawej: Marcin Fortuna ,Dariusz Wróbel ,Danuta Piątkowska-Poręba,Dorota Lewandowska,Joanna Tam, Katarzyna Piwońska, Irmina Kołodziejczyk,Agnieszka Urbańska-Brzeska,Robert Jabłoński – Pawelski,Hanna Zembrzycka, Wojciech Rudkowski. Po lewo na pierwszym planie Robert Stępniewski – Reżyser

Tekst Gombrowicza, poddany adaptacji przez Roberta Stępniewskiego jest wciąż żywy. Obnaża prawdziwą naturę nas, Polaków. Sztuka miała swoją premierę w roku 2012. Godne zainteresowania jest również to, iż Dariusz Wróbel, jeden z aktorów Teatru Resursa, wcielający się w rolę młodego Stefana Czarnieckiego otrzymał Nagrodę Aktorską na VII Ogólnopolskim Festiwalu Teatralnym „OTE” – Senior w Chęcinach, odbywającego się 8 – 9 października b. r. właśnie za grę aktorską w tymże przedstawieniu.