Dr Lucyna Wiśniewska Zginęła w wypadku samochodowym w Modrzejowicach 30.10.2022 ok. godziny 13:00. Kierowca Volvo wyprzedzając zderzył się z Mercedesem Pani Poseł.

Lucyna Wiśniewska lekarz medycyny, posiadała specjalizację drugiego stopnia w zakresie neurologii i organizacji ochrony zdrowia. W roku 1981 ukończyła

 

studia na Wydziale Lekarskim Akademii Medycznej w Lublinie. Podczas studiów była członkiem chóru akademickiego. Od początku działalności zawodowej była związana z Oddziałem Neurologii i Poradni Neurologicznej w Radomiu oraz Wojewódzkim Szpitalem Zespolonym w Radomiu.
W latach 90. pełniła m.in. funkcję lekarza wojewódzkiego województwa radomskiego. Później została zastępcą dyrektora Mazowieckiego Centrum Zdrowia Publicznego w Warszawie i Radomiu. Była również  zastępcą dyrektora ds. lecznictwa Wojewódzkiego Szpitala Specjalistycznego w Radomiu.
Była współzałożycielką radomskiej organizacji Środowiska Inicjatywa. Działała w Katolickim Stowarzyszeniu Lekarzy Polskich, w 2004 zasiadała w jego zarządzie. Od 1974 zajmowała się organizacją pielgrzymek, przez dwanaście lat kierowała służbami medycznymi.
W wyborach parlamentarnych w 2005 została wybrana do Sejmu V kadencji z listy Prawa i Sprawiedliwości z okręgu radomskiego. 27 kwietnia 2007 przeszła do Prawicy Rzeczypospolitej. W przedterminowych wyborach parlamentarnych w 2007 bezskutecznie ubiegała się o mandat senatora z ramienia komitetu Marka Jurka, a w wyborach do Parlamentu Europejskiego w 2009 o mandat eurodeputowanej z listy Prawicy Rzeczpospolitej.
Zmarła 30.10.2022